Maalesef Taşındık
   

Olaylar, iş yerimizi Kadıköy’den Mecidiyeköy’e taşımamızla başlamıştı. Sadece ama sadece web sitemizde yer alan adres ve telefon numaralarımızı değiştirmek istiyorduk. Bizimle ilgilendiğini sandığımız web sitemizi yapan, iki yetenekli gençten oluşan firmayı, kartvizitlerinde yazan cep numaralarından aradım.

Ancak onlar, kendilerini “aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor” konumuna almışlardı. Zaten bir firmaya cep telefonundan ulaşmaya çalışmak yeterince garipti, bir de her iki kişiye birden ulaşamamak, olaya filmvari bir Sherlock Holmes gizemi katıyordu. Bunun üzerine ben de kendilerine derdimi anlatan kısa bir e-mail gönderdim. Fakat aradan iki gün geçmesine rağmen hiçbir yanıt gelmemişti. “Şunları bi’ daha arayayım bakalım” diyerek numaraları çevirdim. Ancak karşımdaki hoş bayan sesi bana yine, aradığım kişilere ulaşamayacağımı söylemişti. Sinir katsayım artmaya başlamıştı, web sitemizdeki iletişim bilgisini güncelletmeye çalışırken kendimi GSM operatörünün güzel sesli “bayan aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor”u ile tek taraflı bir diyalog içinde bulur olmuştum.

Sıkılıp işin peşini bıraktım. Bir ay kadar web sitesindeki iletişim bilgilerini güncelleyemedik. Sonra bir gün cep telefonum çaldı. Karşımda altı aydır distribütörlük almak için peşinden koştuğumuz, sayfalar boyu yazıştığımız Kore’li firmanın genel müdürü vardı. İstanbul’daydı… Kadıköy’deydi… Eskiden bizim işyerimiz ama şimdi Karadeniz Pidecisi!!! olan dükkandaydı ve bize “Tekstil makineleri ithalatından vazgeçip pideciliğe mi başladınız?” diye soruyordu!!!

Titredim… Derin bir nefes aldım ve Korece
“Merhaba” dedim…

Ziya İlk (Şirket Sahibi)

Bitmeyen Site
Bizim Yeğen
Bir Welamon Hikayesi
Hem Ucuz, Hem Şık
Maalesef Taşındık
Google'ın Laneti
Her Şey Olup...
Domain Kaçar, Ben Kovalarım

Welamon der ki; Kurumsallaşmış web tasarımcısı firmalar ile çalışın..

Bir web sitesine sahip olmak kısa bir süreç iken, işletmek zamana yayılmış bir süreçtir ve tasarımcı firma ile uzun süreli, sağlıklı bir ilişki gerektirir. Bu yüzden kurumsallaşmış ve etik kurallara bağlı firmalar ile çalışmakta fayda vardır.

Kurumsal Web Sitesi
Mobil Web sitesi
E-ticaret
Çoklu Dil Desteği
Arama Motoru Optimizasyonu
Sosyal Medya
Web siteleri artık hayatımızın önemli bir parçası ve hepimiz öyle ya da böyle bir web sitesi yaptırma hikayesinde yer aldık. Başarılı hikayelerin içinde yer almak için, mutlaka okuyun! Welamon’un kurguladığı, tasarladığı, uyguladığı ve yayınladığı web sitesi referanslarını görmek ve oluşum süreçleri hakkında bilgi almak için bu bölümü inceleyebilirsiniz