Bitmeyen Web Sitesi Tasarımı

Önümüzde dolu dolu sayfalar, not kağıtları yığılmıştı.

Ana sayfa, ürünler, hizmetler, haberler, iletişim, biz kimiz, neyiz derken artık hayatı sorgulama noktasına gelmiştik. Alt tarafı şirketin web sitesi yapılacaktı! …ve alt tarafı biz de içerik oluşturmaya çalışıyorduk!

Peki, her şey bu noktaya nasıl gelmişti? Bunca toplantıdan sonra nasıl olmuştu da her şey birbirine karışmıştı? Tasarımcı şirket hazırdı, tasarım da hazırdı. Domain alınmıştı. Hosting yeri ayarlanmıştı. Uzun lafın kısası her şey hazırdı da, web sitesini web sitesi yapacak olan şeyi, yani içine ne koyacağımızı bir türlü netleştiremiyorduk!

Gecenin bir vakti yine bir masa başı toplantısı esnasında arkadaşlardan biri “Ömür törpüsünün ne demek olduğunu şimdi anlıyorum.” diyerek yaşadığımız süreci çok güzel özetlemişti. Şirket içinde ise dalga konusu olmuştuk. Şöyle diyaloglar yaşanıyordu: “bitmeyensite.com diye adres aldık. Sizin ekibin fotoğraflarını orada yayınlayacağız hahahahhah!!!”, “Ne güzel demiş şair: bitmeyen işler yüzünden, siz böyle olsun istemezdiniz, bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi hehehe!!!”

Sonunda patronun “Kanırtmayın bu kadar çocuklar, elinizdekileri gönderin tasarımcılara, sonrasına bakarız.” cümlesi ile rahatladık. Böylece toparlayabildiğimiz kadarıyla içeriği gönderdik, tasarımcılar da siteye koydular.

O gündür bu gündür sonrasına bakacağız! Ender Erkan (Pazarlama Asistanı)

Welamon der ki; İçerik oluşturmanın yöntemi vardır. Yardım alın.

Web sitelerinin oluşturulma aşamasında aslında her firma kendini tekrar tanımlar. Bazen karışık bir süreçmiş gibi görünse de işin özü; firmanın kimliğini, yaptığı işi, verdiği hizmetleri, ürettiği veya sattığı ürünleri doğru şekilde sunmasından ibarettir. Bunun da basit bir yöntemi ve sistematiği vardır. Web tasarımcınız sizi bu konuda doğru yönlendirecek bilgi ve deneyime sahip olmalıdır.